2,400.00 zł
RYSUNKI SATYRYCZNE
135 sztuk, różne techniki: tusz, ołówek, kolaż, akwarela, flamaster, większość formatu 21 x 15 cm
Większość sygnowana monogramem wiązanym: mł’ część datowana 85 lub 86
Cena wywoławcza 2400
Estymacja 5000 – 6000
Marek ŁYPACZEWSKI
1930 – 1989
Powstaniec warszawski, rzeźbiarz i rysownik. M.in. autor pomnika poświęconego udziałowi profesorów Politechniki Warszawskiej w akcji V1 i V2