328. Marek ŁYPACZEWSKI

2,400.00

RYSUNKI SATYRYCZNE

135 sztuk, różne techniki: tusz, ołówek, kolaż, akwarela, flamaster, większość formatu 21 x 15 cm
Większość sygnowana monogramem wiązanym: mł’ część datowana 85 lub 86

Cena wywoławcza 2400

Estymacja 5000 – 6000

Marek ŁYPACZEWSKI

1930 – 1989

Powstaniec warszawski, rzeźbiarz i rysownik. M.in. autor pomnika poświęconego udziałowi profesorów Politechniki Warszawskiej w akcji V1 i V2