Kazimierz BEREZOWSKI

502.32

CHATA POŚRÓD DRZEW, 1952

Olej, płótno naklejone na tekturę; 26,5 x 34 cm (w świetle p-p)
sygnowany p.d.: K. Berezowski 52

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1946 roku. Pozostawił po sobie niewiele obrazów, są to głównie pejzaże i przedstawienia polskiej wsi. Posługiwał się techniką olejną. Malował w duchu malarstwa realistycznego, ze szczególną dbałością i subtelnością oddając kolorystykę przedstawionych widoków.