082. Ambroży MIEROSZEWSKI

50,000.00

PORTRETY TEKLI I JANA GAUTIER, 1855

Olej, płótno; po 62,5 x 50 cm

Kobiecy sygnowany p. śr.: M.

N odwrocie po: dwie papierowe nalepki z napisami piórem, na kobiecym: 1. (pisane ręka Jadwigi a z wola tatusia) / Portret Tekli z Roszkowskich Gautier / darowany 17/1 1928 przez Franciszka Murdzieńskiego – córce Jadwidze, 2. Portret Tekli Łódź Roszkowskiej / Żony Jana de Gautier / malowany przez Mieroszewskiego w r. 1855. w cenie 2 180 złp / Ramy – 80; na męskim: 1. Portret Jana Gautier / darowany 17/1 1928 r. przez Franciszka Murdzieńskiego córce Jadwidze / (pisane ręką Jadwigi z wola Tatusia), 2. Portret Jana (…) / malowany w Warszawie / r 1855 przez Mieroszewskiego

Ambroży MIEROSZEWSKI

1802 – 1884 Warszawa

Ambroży Mieroszewski portrecista warszawski. Aktywny w Królestwie polskim od 1829 r. M. in. autor pierwszego znanego portretu Fryderyka Chopina.

Jan Tadeusz Gautier (1798 – 1868 Warszawa), syn Franciszka, kupiec warszawski. W 1825 r. wziął ślub z Teklą Roszkowską.

Cena wywoławcza 50000

Estymacja 60000 – 70000