71. Ludomir KOEHLER

2,500.00

PORTRET MĘSKI

Olej, płótno; 21,2 x 15,5 cm
Sygnowany p.g.; L. Koehler / 1886

Pochodził spod Włoszczowej. Studia w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1879-80 i 1883-87. Po naukach wyjechał do Lwowa. W 1891 r. otworzył tu atelier fotograficzne. Uczył też rysunku w gimnazjum im. Franciszka Józefa.
Później wichura wojenna zagnała go na Krym, z którego wrócił w 1923 r. i osiadł w Białymstoku gdzie miał w tym roku indywidualną wystawę. Został nauczycielem rysunku w miejscowym gimnazjum. Malował portrety i pejzaże.
Cena wywoławcza 2500
Estymacja 3000 – 3500

Numer pozycji

71