Alfred FRIEDLÄNDER

1,800.00

ODWIEDZINY KSIĘŻNICZKI W OBOZIE

Olej, płótno; 21 x 31 cm
Sygnowany l.d.: A. Friedländer

Malarz rodzajowy, syn malarza Friedricha. Studiował od 1874 r. w Akademii wiedeńskiej, potem u Dieza w Akademii monachijskiej u Dieza. Lata 1895-99 spędził w Rzymie. W 1901 r. osiadł w Wiedniu. Malował małoformatowe, romantyczne sceny z rozbójnikami lub wojskowe, często z wojny 30-letniej.

Numer pozycji

5