051. Albert TALJAŃSKI

1,200.00

ZIMOWE GÓRY O ZACHODZIE SŁOŃCA

Olej, tektura; 24 x 32 cm

Sygnowany l.d.: a. Taljański

Albert TALJAŃSKI

1854 Warszawa – 1946 Gąbin

Studia artystyczne  odbył w Monachium a następnie w Paryżu.  Od 1886 r. do 1913 r. wystawiał w TZSP w Warszawie, a w 1936 r. brał udział w Salonie Bydgoskim. Przez pewien czas przebywał we Francji, a część jego znanego dorobku stanowią portrety i widoki związane z Bretanią. W 1912 roku osiadł w Bydgoszczy, uczył rysunku  w jednym z gimnazjów oraz języka francuskiego.

Cena wywoławcza 600

Estymacja 2000 – 3000

Aukcja 222, 13.05.2023