4,200.00 zł
WALKA NA NOŻE
Żeliwo, wys. cłk. 49 cm
Sygnowana: Paб. Молина
Wykonana w Rosji redukcja rzeźby z 1867 r. szwedzkiego rzeźbiarza J. P. Moliny. Była ona bardzo słynna w 2 poł. XIX w. w całej Europie. Najbardziej znana wersja znajdują się Parku w Bältespännar w Göteborgu i przed Szwedzkim Muzeum Narodowym w Sztokholmie. Na cokole znajdują się inskrypcje pismem runicznym ze staronordyckiej Eddy.