Johan Peter MOLIN, Rosja, XIX / XX w.

4,200.00

WALKA NA NOŻE

Żeliwo, wys. cłk. 49 cm

Sygnowana: Paб. Молина

Wykonana w Rosji redukcja rzeźby z 1867 r. szwedzkiego rzeźbiarza J. P. Moliny. Była ona bardzo słynna w 2 poł. XIX w. w całej Europie. Najbardziej znana wersja znajdują się Parku w Bältespännar w Göteborgu i przed Szwedzkim Muzeum Narodowym w Sztokholmie. Na cokole znajdują się inskrypcje pismem runicznym ze staronordyckiej Eddy.