101. Marta PODOSKA-KOCH

1,000.00

MATKA BOŻA OSTROBRAMSKA, 1958

Obraz na szkle 9 x 7 cm

Sygnowany p.d. WP; na odwrocie: M. Boska Ostrobramska / Warszawa / 1958 / W. Podoska-Koch

Marta PODOSKA-KOCH

1905 Kijów – 2003

W latach 1929-31 studiowała w pracowni T. Pruszkowskiego, na SSP w Warszawie. Dyplom otrzymała w 1939. Była członkiem “Grupy Czwartej”, która założyli uczniowie T. Pruszkowskiego. Jej prace prezentowane były na Międzynarodowej Wystawie Plastycznej w Sztokholmie i Paryżu (1937) oraz na wystawie “Les femmes artistes d`Europe” (Paryż, 1937). W 1938, w warszawskim Salonie Koterby miała j indywidualną wystawę. Po wojnie zajmowała się głównie ceramiką, sztuką użytkową, grafiką, malarstwem ściennym (fresk, sgrafitto) oraz mozaikami. Jej dzieła eksponowane były na pokazach Grupy Powiśle oraz w Faenzie i Wiedniu.

Cena wywoławcza 800

Estymacja 1000 – 1200

Aukcja 220, 04.03.2023