5,700.00 zł
MIASTECZKO NAD RZEKĄ, 1990
Olej, płótno; 60 x 73 cm
Sygnowany l.d.: Anna Olszewska 1990
Anna OLSZEWSKA
1943 – 2000
Absolwentka (1970) warszawskiej ASP. Pierwsze doświadczenia artystyczne zdobywała w Anglii. Miała liczne wystawy i plenery w Ameryce, Europie i Japonii. Jej obrazy znajdują się m.in. w zbiorach dworu cesarskiego w Japonii, Lecha Wałęsy, Ewy Curie, Oriany Fallaci, Roberta De Niro, Jana Karskiego. Motywem obrazów są głównie pejzaże wyrażające miłość do natury, jej piękna i spokoju, oraz zamiłowanie do odpoczynku i podróży. Jej twórczość stanowi nawiązanie do tradycji impresjonizmu, postimpresjonizmu i koloryzmu.
Cena wywoławcza 4000
Estymacja 5500 – 6000
Aukcja 220, 04.03.2023