Francesco MAESTOSI

49,200.00

SALA SATURNA WE FLORENCKIM PALAZZO PITTI

Olej, płótno dublowany; 89 x 119 cm

Sygnowany l.d.: Fmaestosi

Na odwrocie: Sala Saturno – Interno / F. Maestosi / (…)insegnatario / d. de Cristofaro; Florencja 10 września 1923

Francesco MAESTOSI

1822 Florencja – 1883 Florencja

Malarz florencki specjalizujących się we malowaniu wnętrz florenckiego Palazzo Pitti. Czynił to z niespotykanym mistrzostwem.

Sala Saturna została zbudowana w drugiej połowie XVI wieku na zamówienie księcia Franciszka I Medyceusza. To jeden z najpiękniejszych przykładów renesansowej dekoracji wnętrz Komnata ozdobiona została freskami przedstawiającymi mitologiczne sceny związane z Saturnem. Na ścianach eksponowane są wybitne obrazy z kolekcji Medyceuszy. m.in. widoczne na obrazie dzieła Rafaela i Tycjana. Sąsiednia sala, widoczna przez drzwi, poświęcona jest Jowiszowi.