101D. Zbigniew BOLESŁAWSKI

1,100.00

KAPLICZKA, 1984

Olej, płótno; 61 x 50 cm

Sygnowany p.d.: Z. Bolesławski 1984

Zbigniew BOLESŁAWSKI

1924 Bydgoszcz – 1993 Grójec

Pejzażysta. Uczył się rysunku i malarstwa podczas okupacji w Warszawie u Wawrzyńca Chorembalskiego. W 1943 r. przeniósł się do Ostrowia Lubelskiego, gdzie podjął działalność konspiracyjną. Z II Armią WP dotarł do Wrocławia. W 1956 r. przeniósł się do Grójca. Głównym tematem prac Bolesławskiego był pejzaż .

Cena wywoławcza 600

Estymacja 800 – 1000

Aukcja 219, 28.02.2023