Emilia REICHEL

1,200.00

PORTRET MĘSKI, 1862

Olej, płótno; 78,5 x 63,5 cm

Sygnowany l.d.: Emilia Reichel / 1862

Malarka wywodząca się z rodziny medalierów o tym nazwisku. Jan Jakub Reichel działał w końcu XVIII wieku na dworze króla Stanisława Augusta. Emilia zapewne jest jego wnuczką, córką Karola Chrystiana, który działał w Irkucku (od około 1840 roku), dokąd przyjechał z licznymi dziećmi.