Irena KRZYWIŃSKA

1,255.79

PEJZAŻ NADWODNY, 1988

Akwarela, papier; 20,5 x 29,5 cm

Sygnowany śr. d.: 1988 / I. Krzywińska

Irena KRZYWIŃSKA

1922 Augustów – 2017 Augustów

Znana augustowska malarka i poetka. W roku 2005 otrzymała medal Za zasługi dla miasta Augustowa . Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku (1956). Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.