124. Maria OKOŁÓW-PODHORSKA

200.00

DMUCHAWCE, 1975

Akwaforta, papier; 23,7 x 9,5 cm (odcisk płyty)

Sygnowany ołówkiem pod ryciną: 4/30 letnie lektury – dmuchawce – akwaforta – M. Okołów-Podhorska 75 r

Cena wywoławcza 200

Estymacja 300 – 400

Aukcja 218; 17.12.2022

Maria OKOŁÓW-PODHORSKA

ur. 1939

Studiowała w warszawskiej ASP w latach 1958-1964. Dyplom z grafiki uzyskała w 1964. Zajmuje się grafiką warsztatową, głównie w technikach metalowych. Jest autorką ilustracji, książek bibliofilskich i tek graficznych. Wielokrotnie wystawiała w kraju i za granicą. Jej prace znajdują się w czołowych kolekcjach grafiki w Polsce i Europie.