4,710.98 zł
FALE PRZYBRZEŻNE
Olej, płótno; 50 x 59 cm
Sygnowany l.d.: Waldemar Schlichting
Waldemar SCHLICHTING
1896 Berlin – 1970 Berlin
Niemiecki marynista. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Berlinie pod kierunkiem von Blanka, Kartauseego i Kahlego. Studiował też na Akademii w Królewcu. W latach 1925-39 malował regularnie w koloni artystycznej Niden na Mierzei Kurońskiej. Okresowo mieszkał też na fryzyjskiej wyspie Sult. Jego obrazy znajdują się m.in. w muzeach w Cuxhaven i Schwerinie.