448. Roman WILKOSZ

600.00

BÓR NAD WODĄ, 1946

Olej, pilśnia; 50 x 69 cm
Sygnowany p.d.: R Wilkosz / 1946

Cena wywoławcza 600

Estymacja 1300 – 1500

Roman WILKOSZ

1895 Kraków – 1967 Kalwaria Zebrzydowska

Polski malarz, projektant, nauczyciel, pedagog. W 1929 r. ukończył Państwową Szkołę Przemysłu Artystycznego oraz Szkołę Specjalistyczną Architektury Wnętrz. W 1930 r. rozpoczął pracę w Kalwarii Zebrzydowskiej jako nauczyciel. W 1938 r. ukończył krakowską ASP, jako student rysunku Władysława Jarockiego, Teodora Axentowicza i Wojciecha Weissa. Zaraz po zakończeniu wojny objął kierownictwo Zawodowej Szkoły Stolarskiej w Kalwarii Od 1950 r. ZPAP w Krakowie. Twórczość tego artysty opierała się na malarstwie tradycyjnym i częściowo współczesnym w nieco śmielszej formie.