193. SZABLA TURECKA typu bułat, XIX w.

10,000.00

Stal, srebro, kość, drewno, skóra; dł. cłk. w pochwie 87 cm, bez pochwy 86 cm, głowni 75,5 cm

Głownia stalowa z nabitym złotem napisem alfabetem arabskim; jelec i oprawa rękojeści z białego metalu pokryte ornamentem floralnym; okładziny z kości; pochwa drewniana, łubkowa, obita skórą; okucia z białego metalu pokryte rytym ornamentem roślinnym.

Cena wywoławcza 10000

Estymacja 12000 – 15000