Irena HAŁKO

1,255.79

OŚ CZASU

Technika własna, olej, deska, stalowe ćwieki; 190 cm

Sygnowany wzdłuż l. krawędzi: J.Hałko

Irena HAŁKO

1926 Suwałki – 1999 Wrocław

Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w pracowniach Stanisława Dawskiego i Eugeniusza Gepperta. Dyplom uzyskała w 1956 roku. Przez jakiś czas przebywała w USA. Zajmowała się rzeźbą, ceramiką i malarstwem.