109. Wanda ORLIŃSKA

1,500.00

W DRZWIACH, 1989

Olej, płótno; 65 x 54 cm

Sygnowany p.d.: W. Orlińska 89; na odwrocie: Wanda Orlińska, W drzwiach

Wanda ORLIŃSKA

1942 Stalowa Wola – 2017

Polska malarka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży. Studiowała na  grafiki warszawskiej ASP. (dyplom 1967 w pracowni Jana Szancera). Zilustrowała dziesiątki książek dla dzieci i młodzieży, a także wiele podręczników szkolnych. Przez wiele lat współpracowała z wydawnictwem Nasza Księgarnia. dla którego między innymi tworzyła ilustracje do bardzo popularnej serii „Poczytaj mi mamo. Przez ostatnie lata życia związana była z Zamojszczyzną.

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 2000 – 2200

Aukcja 215, 17.09.2022