5,000.00 zł
MARZENIE wg Charelsa J. Chaplina
Olej, płótno dublowane; 70 x 56 cm
Pochodzenie: kolekcja Jerzego i Ewy Borejszów
Maria GAŻYCZ
1860– 1935 Paryż
Uczennica Gersona i paryskiej Academie Julian. Wystawiała, głównie w Zachęcie, portrety kobiece, pejzaże, sceny rodzajowe. W połowie życia wstąpiła do zakonu nazaretanek, tworząc już wyłącznie obrazy o treści religijnej.
Cena wywoławcza 5000
Estymacja 10000 – 12000