045. Maria GAŻYCZ

5,000.00

MARZENIE wg Charelsa J. Chaplina

Olej, płótno dublowane; 70 x 56 cm

Pochodzenie: kolekcja Jerzego i Ewy Borejszów

Maria GAŻYCZ

1860– 1935 Paryż

Uczennica Gersona i paryskiej Academie Julian. Wystawiała, głównie w Zachęcie, portrety kobiece, pejzaże, sceny rodzajowe. W połowie życia wstąpiła do zakonu nazaretanek, tworząc już wyłącznie obrazy o treści religijnej.

Cena wywoławcza 5000

Estymacja 10000 – 12000