SZABLA, Francja, XVIII w.

3,000.00

Stal, drewno (pochwa), mosiądz (oprawa pochwy), kość (rękojeść), biały metal (głowica, nity rękojeści)

dł. całk. w pochwie 98,5 cm, bez pochwy 93,5 cm, głowni 81,5 cm

Na głowni na obu płazach wyryte: korona / gwiazdka / kwiat

Stan: brak obicia pochwy, głownia skorodowana, jelec, głowica i kościany trzon rękojeści wtórne