Szczepan SKORUPKA

1,884.39

NAD WISŁĄ W KAZIMIERZU DOLNYM, 1929

Olej, płótno; 33 x 49 cm

Sygnowany l.d.: Sz Skorupka 29

Dokumentacja konserwatorska

Szczepan SKORUPKA

1903 Warszawa -1997 Warszawa

Malarz. Brat Stanisława – językoznawcy. Studiował w SSP w Warszawie (1920-30). Współzałożyciel powstałego w roku 1946 towarzystwa Niezależni, a także współzałożyciel i sekretarz komitetu grupy Zachęta (1956-69). Wiele podróżował, zarówno przed wojną (Urugwaj, Brazylia, Szwecja), jak i po wojnie (Francja, USA, ZSRR, Holandia). Miał liczne wystawy indywidualne w kraju i za granicą (USA, Londyn, RFN). Brał także udział w wystawach zbiorowych m.in.: Salonach TZSP w Warszawie (1933-39), TPSP w Krakowie (1937). Jego prace znajdują się z zbiorach prywatnych w USA, Wielkiej Brytanii, Holandii i Niemczech.