Mieczysław SERWIN-ORACKI

376.74

DRZEWO PRZY GOSPODARSTWIE

Akwarela, gwasz, papier; 24 x 29 cm

Sygnowany p.d.; M. Serwin Oracki

Mieczysław SERWIN-ORACKI

1912 Bochnia – 1977 Katowice

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1937 roku. Studiował między innymi u F. Pautscha. Malował pejzaże, martwe natury. Wystawiał swoje prace między innymi na Salonie 1938 w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na którym zdobył brązowy medal za obraz Śpiąca. W 1939 roku uczestniczył w wystawie zbiorowej Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.