113. Jerzy MISZALSKI

600.00

DUBNO, 2007

Olej, płótno; 40 x 50 cm

Sygnowany p.d.: J. Miszalski 2007, sygnowany, opisany na odwrocie

Cena wywoławcza 600

Estymacja 1200 – 1400

Jerzy MISZALSKI

ur. 1930

Uczył się u Szczepana Skorupki oraz Wacława Prusaka. Z wykształcenia jest geodetą, kartografem, doktorem nauk geograficznych. Najchętniej maluje pejzaże, często dokumentując ginące obiekty architektury ludowej, sakralnej i obronnej. Swoje malarstwo prezentował na ponad siedemdziesięciu wystawach zbiorowych i blisko siedemdziesięciu indywidualnych w kraju i zagranicą. Jego dorobek twórczy został uhonorowany prestiżowymi nagrodami: Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki II Stopnia (1978, 1979) oraz Złotą Paletą na XIV Międzynarodowym Salonie Sztuki Współczesnej w Revin (Francja).