097. Hans DRESSLER

2,000.00

KACZKI NAD RZEKĄ

Olej; tektura; 48 x 75 cm

Sygnowany p.d.: HDressler

Cena wywoławcza 2000

Estymacja 2500 – 3000

Hans DRESSLER

1869 – 1943 Wrocław

Malarstwa uczył się we wrocławskiej Szkole Sztuk pod kierunkiem A. Bruera oraz w monachijskiej akademii u K. Rauppa i W. Dieza (1885-1886). Naukę kontynuował u swego ojca – malarza Adolfa Dresslera. Od 1892 r. na stałe przebywał we Wrocławiu, gdzie założył prywatną szkołę malarstwa i rysunku. Był przede wszystkim pejzażystą, malował także portrety oraz motywy animalistyczne.