Jan WOJNARSKI

720.00

KOŚCIÓŁ BOŻEGO CIAŁA NA KRAKOWSKIM KAZIMIERZU, 1935

Akwaforta, papier; 23,8 x 14,2 cm (kompozycja)

Sygnowana ołówkiem pod ryciną: odbitka ręczna JWojnarski

Na odwrocie dedykacja; Wielce szanownemu Dr. Stefanowi Sobieszkowi z wyrazami głębokiego poważania / Wacław Kościanowski / Kozienice 14 listopada 1966 r.

Oprawiona

Jan WOJNARSKI

1879 Tarnów – 1937 Kraków

Studiował w ASP w Krakowie. Podczas studiów zetknął się z J. Stanisławskim i L. Wyczółkowskim, którzy w znacznym stopniu wpłynęli na jego twórczość. Kontynuował studia we Włoszech – 1904-05. Studia w zakresie grafiki odbył u J. Pankiewicza. W latach 1927-37 był profesorem ASP w Krakowie, objął katedrę grafiki po Pankiewiczu. Należał do grupy Niezależni, Kolor i Zwornik. W grafice pracował głównie w miedziorycie, akwaforcie, czasem w litografii. Zajmował się też litografią barwną, wynalazł nową metodę – litografię kolorowymi pastelami zw. pastelografią.