Nemesio ORSATTI

240.00

KLASZTOR S. ROMANO W FERRARZE

Akwaforta, papier; 22 x 26,5 cm (arkusz)

Sygnowany z płyty p.d.: Nemesio Orsatti (lustrzanie), ołówkiem pod ryciną: Nemesio Orsatti

Nemesio ORSATTI

1912 Ferrara – 1988 Ferrara

Włoski malarz, grafik i rzeźbiarz, uczeń Giorgio Morandiego. W 1931 podjął naukę szkole Dosso Dossiego w Ferrarze. W 1934 r. miał pierwsza wystawę. W 1937 r. podjał studia na ASP w Bolonii u Virgilio Guidiego i Giorgio Morandiego. W 1940 r. wziął udział w XXII Biennale w Wenecji. Szybko zyskał uznanie i regularnie wystawiał otrzymując szereg nagród.