140. Henryk PŁÓCIENNIK

2,000.00

AKT STOJĄCY

Tusz, piórko, gwasz, akwarela; 37,5 x 27 cm

Sygnowany p.d.: H.Płóciennik

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 2000 – 2200

Aukcja 209, 29.01.2022

Henryk PŁÓCIENNIK

1933 Łódź – 2020

Rodowity łodzianin, malarz, grafik, rysownik, mimo że bez akademickiego wykształcenia – jeden z najwybitniejszych polskich grafików. Od 1962 roku należał do ZPAP. Zajmował się grafiką, ekslibrisem, rysunkiem i malarstwem sztalugowym. Jego prace prezentowano m.in. w Belgii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i na Kubie, trafiły także do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie i Poznaniu oraz Muzeum Sztuki w Łodzi. Otrzymał ponad 40 nagród i wyróżnień na wystawach i konkursach.