Józef GREIN

2,470.89

KWIATY W NIEBIESKIM WAZONIE

Kredka, papier; 37,5 x 40 cm

Stan: ubytki, rozdarcia papieru

Józef GREIN

 1886 Pobereż – 1956 Warszawa

Konserwator zabytków, malarz. Jego przodkowie pochodzili z Anglii. W latach 1903–1907 studiował na ASP w Krakowie u Floriana Cynka i Leoana Wyczółkowskiego. Kierownik pracowni w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (1920–1932) i Muzeum Narodowym (1932–1945). Od 1945 w Naczelnej Dyrekcji Muzeów i Ochrony Zabytków. Od 1949 profesor Wydziału Konserwacji ASP.