Michał PIECZONKO

11,800.00

OBRAZ DLA MAGDY, 1979

Olej, płótno; 100 x 80 cm

Sygnowany na odwrocie:.Obraz dla Magdy / Michał Pieczonko

Wystawiany: II wystawa malarstwa ZPAMiG. CBWA’ Zachęta 1988; IV Treinnale Sztuki realistycznej, Sofia, 1982; Malrstwo Polskie, Budapeszt, 1987; Michał Pieczonko, Galeria Lufcik, Warszawa, 2018

Reprodukowany: okładka miesięcznika Płomienie, 1979

Michał PIECZONKO

ur. 1948

Absolwent (1973) Wydziału Malarstwa PWSSP w Gdańsku. Po studiach początkowo uprawiał malarstwo sztalugowe, rysunek satyryczny i mozaikę (duża realizacja na Kościele św. Brunona w Giżycku). Od 1982 roku zajmuje się również malarstwem sakralnym – ikoną. Prace znajdują się w wielu cerkwiach i kościołach. Największa realizacja to ikonostas na Św. Górze Grabarce.