4,941.79 zł
PAŁAC BRANICKICH W BIAŁYMSTOKU, 2000
Olej, płótno; 60 x 89 cm
Sygnowany l.d.: S. Rybak 2000
Pochodzenie: podarowany Krzysztofowi Zamenhofowi przez władze Białegostoku.
Sławomir RYBAK
ur. 1957 Bielsk Podlaski
Malarz, poeta, ekonomista, geograf. Zakochany w Podlasiu opiewa je pędzlem i piórem. Prace jego cechuje świeżość i spontaniczność a jednocześnie precyzja wykonania, liryzm, lekka melancholia z odrobiną samotności.
Krzysztof Zaleski-Zamenhof (1925-2019)
polski inżynier-konstruktor, esperantysta, wnuk Ludwika Zamenhofa.