Sławomir RYBAK

4,941.79

PAŁAC BRANICKICH W BIAŁYMSTOKU, 2000

Olej, płótno; 60 x 89 cm

Sygnowany l.d.: S. Rybak 2000

Pochodzenie: podarowany Krzysztofowi Zamenhofowi przez władze Białegostoku.

Sławomir RYBAK

ur. 1957 Bielsk Podlaski

Malarz, poeta, ekonomista, geograf. Zakochany w Podlasiu opiewa je pędzlem i piórem. Prace jego cechuje świeżość i spontaniczność a jednocześnie precyzja wykonania, liryzm, lekka melancholia z odrobiną samotności.

Krzysztof Zaleski-Zamenhof (1925-2019)

polski inżynier-konstruktor, esperantysta, wnuk Ludwika Zamenhofa.