Genowefa TARGOSZ

4,324.07

MARTWA NATURA

Olej, płótno, 50 x 60 cm

Sygnowany p.d.; G. Targosz, sygnowany, opisany na odwrocie

Genowefa TARGOSZ

ur. 1922 Czechowice-Dziedzice

Ukończyła studia w ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach pod kierunkiem profesorów Aleksandra Raka, Bogusława Góreckiego i Rafała Pomorskiego (dyplom w 1953 roku). Jej obrazy wywarły duży wpływ na środowisko artystyczne Śląska. Jako wieloletni pedagog czynnie uczestniczyła w kreowaniu artystycznego środowiska Katowic. Uczestniczyła w wystawach: Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego w 1964 i 1968 r., Wystawie Malarstwa w Muzeum Narodowym w Warszawie w 1962 r. oraz w 1959 r. w Sopocie. Głównymi tematami jej obrazów są martwe natury, kwiaty oraz widoki miast i miasteczek.