Kajetan Sarjusz WOLSKI

12,000.00

LEGIONY DĄBROWSKIEGO PRZED KATEDRĄ W MEDIOLANIE, 1903

Tusz, piórko, akwarela, papier; 33 x 26 cm (w świetle p-p)

Sygnowany l.d.: K.S. Wolski 903.

Kajetan Sarjusz WOLSKI

1852 Planów – 1922 Kraków

Studiował w Paryżu. Od 1899 r. mieszkał w Krakowie. W swojej twórczości zajmował się heraldyką, malował herby, kartusze, godła, flagi, herby i sztandary, do rysowania używał piórka lub akwareli. Jego autorstwa są również obrazy i grafiki o tematyce patriotycznej, wiele z nich przedstawia Powstanie Styczniowe. Część grafik tworzył w miniaturze i były powielane w formie pocztówek, które były drukowane przez wiele wydawnictw w Krakowie.