Zygmunt CHMIELEWSKI

987.98

GIEWONT, 1963

Olej, karton; 22,8 x 32,2 cm

Sygnowany p.d.: Zygmunt Chmielewski / 1963; l.d.: Tatry Giewont łąka

Zygmunt CHMIELEWSKI

Polski malarz urodzony zapewne na początku XX wieku. Pierwsze jego znane prace pochodzą z końca lat 20. XX wieku. Pozostał czynny do końca lat 60. Tworzył głównie w technice akwareli i gwaszu. Najczęściej przedstawiał realistyczne pejzaże marynistyczne i górskie.