3,706.34 zł
CZŁOWIEK, 1983
Olej, płótno; 90 x 81 cm
Sygnowany p.d.: W. Kruczkowski 1983; na odwrocie: Wiesław Kruczkowski / Człowiek / 1983 / 90 x 80 cm
Wiesław KRUCZKOWSKI 1935 Bresław – 2018 Warszawa
W 1957 r. otrzymał dyplom warszawskiej ASP w pracowni A. Kobzdeja. Jest profesorem na Wydziale Malarstwa Akademii. Od 1964 był członkiem grupy Rekonesans. W latach 80-tych brał udział w wystawach organizowanych przez Kościół. W 1994 dzieła W. Kruczkowskiego wystawiane była na retrospektywie grupy Rekonesans zorganizowanej w warszawskiej Galerii Zachęta.