MASKI, rok 1918

236.00

zeszyty 1-35, s. 70, liczne il.

Opr. płpł.

Stan oprawa odklejona z przetarciami, ślady zalania

Stempel własnościowy: Dr L. Markowski

Krakowski tygodnik literacko-artystyczny. Szatę graficzną zapewniali artyści z grupy „Ekspresjonistów Polskich (później nazywających siebie „Formistami Polskimi) – byli to głównie Zbigniew Pronaszko, Leon Chwistek, Jan Hrynkowski, Tymon Niesiołowski i Jacek Mierzejewski