Arnold BUSCH

6,177.24

MEANDRUJĄCA RZEKA

Olej, pilśnia; 52,5 x 54 cm

Sygnowany p.d.: ABUSCH

Arnold BUSCH

1876 Grüneplan – 1951 Cismar

Studiował na Akademii w Dreźnie u Carla Bantzera i Philippa Francka. Odbywał podróże studyjne do Włoch, Rosji, Francji, Cejlonu i Indii. W 1901 otrzymał posadę nauczyciela w Królewskiej Szkole Artystyczno-Handlowej we Wrocławiu, która w 1912 nadała mu tytuł profesora. W styczniu 1915 został oddelegowany do Naczelnego Dowództwa Armii jako malarz wojenny. Kolejne trzy lata spędził głównie na froncie wschodnim. W 1918 kupił dom w Falkenhain (ob. Sokołowiec k. Złotoryi). W 1945 r. przeniósł sie do Cismaru. Malował głównie pejzaże i portrety. Brał udział w licznych wystawach we Wrocławiu, Berlinie, Hamburgu, Dortmundzie i Wiedniu. Był także członkiem Śląskiego Związku Artystów Plastyków.