005. Stefan DOMARADZKI

4,000.00

WIOSKA, 1943

Olej, płótno; 42 x 59,5 cm

Sygnowany l.d.: S. Domaradzki 1943

Cena wywoławcza 4000

Estymacja 5000 – 6000

Aukcja 205, 4.09.2021

Stefan DOMARADZKI

1897 Niżny Nowgorod – 1983 Nandy

Malarstwo studiował w moskiewskiej SSP pod kierunkiem S. Zukowskiego. Naukę kontynuował w Nicei w prywatnej szkole u malarzy impresjonistów. Swoje prace wystawiał m.in. w Moskwie i TZSP w Warszawie. Na jubileuszowym Salonie Zachęty w 1935r. otrzymał srebrny medal. Jego obrazy to głównie pejzaże, motywy architektoniczne i martwe natury.