080. ZEGAR Z ALEGORIĄ NAUKI, Francja, Paryż, Vincenti i Polska, Warszawa, Jan Maksymilian Augustynowicz, k. XIX w.

6,500.00

Obudowa kompozycja metali na podstawie marmurowej. wys. całk. 67 cm

Figura sygnowana: M.Debut / France; Fabrication Francaise Paris Made in France

Mechanizm o naciągu sprężynowym, regulatorze wahadłowym, bicie godzin i półgodzin, sygnowany: Medaille d’Or Vincenti / Made in France

Tarcza emaliowana farby naszkliwne: napis: Augustynowicz Co

Stan brak wahadła, skrzydło naprawiane z ubytkiem

Autorem rzeźby jest Marcel Debut (1865 – 1933)

Rzadkość kolekcjonerska

Cena wywoławcza 6500

Estymacja 3000 – 5000