ZEGAR NAGRODOWY OD CESARZA WILHELMA II, Niemcy, Berlin, Adolf Oppermann, 1893

7,080.00

Obudowa drewno czernione, aplikacje brąz złocony, szkło fazowane; wys. 67 cm

Nad tarczą korona cesarska, w zwieńczeniu figura Wiktorii, na kartuszu wyryte: Kaiser Wilhelm II dem Sieger Posen 4 Juni 1893

Mechanizm o naciągu sprężynowym z regulatorem wahadłowym, gong spiralny (bicie godzin i półgodzin); mechanizm sygnowany: A. Oppermann / Berlin / 784349

Adolf Opperman był dworskim zegarmistrzem cesarskim w Berlinie. Oferowany zegar był nagroda od cesarza Wilhelma II dwa zwycięzcy w Poznaniu w 1893 r.