20 SZKICÓW

3,540.00

Różni autorzy

19 ołówkiem, w tym 1 podmalowany akwarelą; jeden sepia; papier, różne rozmiary, wklejone do albumu 24 x 34 cm

Jeden sygnowany: A.W. Malecki, jeden: Ludwika Solskiego, jeden: Ajduk(iewicz); jeden z datą 1889; trzy prawdopodobnie autorstwa Jacka Malczewskiego; część ze scenami wojennymi z tytułami po polsku

Pochodzenie: własność Edmunda Perle (1854-35), ucznia Wojciecha Gersona w warszawskiej Klasie Rysunkowej, gdzie jego kolegami byli najwybitniejsi polscy artyści 2 poł. XIX i pocz. XX w. W latach 1878-1879, studiował u A. Wagnera w Akademii monachijskiej. Po powrocie do Warszawy uczył rysunku, prowadził kursy dla kobiet, a w 1899 r. został dyrektorem Szkoły Techniczno-Rzemieślniczej. Malował sceny rodzajowe, portrety i obrazy religijne. Wykonywał ilustracje do czasopism, m.in. do Tygodnika Ilustrowanego i Kłosów.