Adam BATYCKI

3,459.25

PRZED WROTAMI KONSTANTYNTOWSKIMI CYTADELI WARSZAWSKIEJ, 1919

Akwarela, papier, 28 x 38,5 cm

Sygnowany p.d.: A Batycki / 1919

Wartownik w mundurze wojska polskiego.

Adam BATYCKI

1886 Przemyśl – 1970

Malarz związany z poznańskim środowiskiem artystycznym, uczeń ASP w Poznaniu, akwarelista. Swoje prace wielokrotnie wystawiał w Poznaniu w TPSP (lata 1921, 1924-1927, 1931, 1933,1938-1939), a także we Lwowie (1913, 1924) i w Toruniu (1933). Należał do Stowarzyszenia Artystów Wielkopolskich i grupy Ogniwo. W 1926 roku miał dużą wystawę Poznaniu. Tworzył głównie w technice akwareli, malując pejzaże i widoki miast. W latach 20. XX wieku malował także prace o tematyce huculskiej.