Florian PIEKARSKI

3,304.00

NAD JEZIOREM CZTERECH KANTONÓW, 1912

Olej, płótno naklejone na tekturę; 25 x 40 cm

Sygnowany p.d.: F.Piekarski.1912

Na odwrocie 1. papierowa nalepka wypełniona piórem: Ze szwajc. Jezioro czterech kantonów / Bruken (ob. Aksel strasse) / Florjan Piekarski; 2. drukowana: Pracownia / Passe-partout i ram / Emil Rutsch / Warszawa, ul. Widok No 22. tel. 47-09

Florian PIEKARSKI

1868 Słonim – 1919 Warszawa

Uczył się początkowo w Szkole Rysunku w Warszawie. W latach 1899 – 1904 studiował malarstwo w krakowskiej akademii w pracowniach Leona Wyczółkowskiego i Jana Stanisławskiego. Wystawiał swoje obrazy regularnie na wystawach w warszawskiej Zachęcie od 1905 roku. Był twórcą niewielkich nastrojowych pejzaży i portretów.