104. Kazimierz SZEMIOTH

500.00

WÓZ, 1978

Akwarela, papier; 14,5 x 23 cm

Sygnowany l.d.; K. Szemioth 10 VIII 1978 r.

Cena wywoławcza 500

Estymacja 650 – 700

Aukcja 201, 10.04.2021

Kazimierz SZEMIOTH

1933 Warszawa – 1983 Warszawa

Polski poeta, publicysta, aktor, malarz, grafik. Studiował malarstwo u Emilii Wysockiej. Uprawiał malarstwo sztalugowe, grafikę warsztatową, rysunek oraz ceramikę artystyczna. Tematem jego obrazów są często sceny z małych miasteczek, konie, zaprzęgi.