042. Jerzy HOPPEN

1,900.00

WILNO – POHULANKA PRZED 100 LATY, 1925

Akwaforta, papier; 17,2 x 22,2 cm (odcisk płyty)

Sygnowany z płyty l.d.: J. Hoppen aqua fecit -1925-; p.d.; Wilno – Pohulanka przed 100 laty

Jerzy HOPPEN

1891 – 1969

Malarz, grafik, kształcił się w krakowskiej ASP, w Petersburgu i Paryżu. Był profesorem Wydziału Sztuk Pięknych uniwersytetów w Wilnie i Toruniu. Twórca graficznej Szkoły wileńskiej. Główny obszar jego twórczości to grafika artystyczna i użytkowa; kompozycje dekoracyjne i portrety. Był członkiem WTAP, Warszawskiego Towarzystwa Graficznego, Wileńskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk i kustoszem Muzeum WTPN. Wystawiał Wilnie i z Towarzystwem Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestniczył w szeregu wystaw graficznych ogólnopolskich oraz w prezentacjach sztuki polskiej za granicą.

Cena wywoławcza 800

Estymacja 1000 – 1200

Aukcja 201, 10.04.2021