038. Zofia STANKIEWICZ

2,400.00

KOŚCIÓŁ ŚW. ANNY W WILNIE, 1925

Akwaforta, akwatinta, papier; 28 x 38 cm (kompozycja)

Sygnowany z płyty l.d.: ZS; ołówkiem pod ryciną: Kościół Stn Anny Zofia Stankiewicz Wilno

Cena wywoławcza 1000

Estymacja 1200 – 1500

Aukcja 201, 10.04.2021

Zofia STANKIEWICZ

1862 Ryżów – 1955 Warszawa

Malarka i graficzka. Studia malarskie podjęła w Charkowie, kontynuowała w warszawskiej Szkole Rysunkowej W. Gersona, a następnie w Paryżu w Academie Julian, po powrocie do Warszawy w tamtejszej SSP. Malowała martwe natury i pejzaże, z technik graficznych uprawiała akwafortę i akwatintę. Najchętniej podejmowała tematykę pejzażu miejskiego, jej prace prezentują zabytkową architekturę Wilna, Warszawy, Krakowa i Pomorza.