6,000.00 zł
W KWITNĄCYM OGRODZIE, 1907
Olej, tektura; 66 x 55 cm
Sygnowany p.d.: F. Gfn. Itzenplitz 07
Frida von IRZENPLITZ
1869 Herzberg (Szubin) – 1921 Gdańsk
Malarka niemiecka. Córką Friedricha Josepha Johanna Karla, hrabiego von Itzenplitz. Była uczennicą Ludwiga Dettmanna w Berlinie i Królewcu od 1900 r. Studiowała także w Monachium i Paryżu. Podróżowała po Szwecji, Danii, Anglii, Tunezji, Maroka i Włoch. Tworzyła nastrojowe pejzaże i martwe natury. Malowała także weduty Gdańska. Regularnie wystawiała w Gdańsku.
Cena wywoławcza 6000
Estymacja 8000 – 1000
Aukcja 199, 30.01.2021