001. Frida von ITZENPLITZ

6,000.00

W KWITNĄCYM OGRODZIE, 1907

Olej, tektura; 66 x 55 cm

Sygnowany p.d.: F. Gfn. Itzenplitz 07

Frida von IRZENPLITZ

1869 Herzberg (Szubin) – 1921 Gdańsk

Malarka niemiecka. Córką Friedricha Josepha Johanna Karla, hrabiego von Itzenplitz. Była uczennicą Ludwiga Dettmanna w Berlinie i Królewcu od 1900 r. Studiowała także w Monachium i Paryżu. Podróżowała po Szwecji, Danii, Anglii, Tunezji, Maroka i Włoch. Tworzyła nastrojowe pejzaże i martwe natury. Malowała także weduty Gdańska. Regularnie wystawiała w Gdańsku.

Cena wywoławcza 6000

Estymacja 8000 – 1000

Aukcja 199, 30.01.2021