Jan GRUBIŃSKI

4,130.00

PEJZAŻ WIECZORNY

Olej, płótno naklejone na tekturę 23,5 x 39,5 cm

Sygnowany p.d.: JGrubiński

Jan GRUBIŃSKI

1874 Warszawa – 1945 Rabka

Malarz, znany jako twórca nastrojowych, nostalgicznych pejzaży – w latach 1896-1897 był uczniem Jacka Malczewskiego w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. Naukę kontynuował w Paryżu u Raphaela Collina. Po powrocie do kraju zamieszkał w Warszawie. Był członkiem Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, gdzie regularnie wystawiał od 1899 r.