4,720.00 zł
PASTWISKO NAD RZEKĄ, przed 1920
Olej, płótno; 58 x 101 cm
Sygnowany p.d.: K. Szmyt
Na odwrocie nalepka drukowana Składu Obrazów Nowicki & Grünastel, Poznań, Plac Wilhelmowski 3
Kazimierz SZMYT
1860 Stankowo – 1941 Poznań
Malarz poznański. Wystawiał od 1903 r. należał do poznańskiego TPSP i od 1909 do Stowarzyszenia Artystów. Od 1910 r. wystawiał w warszawskiej „Zachęcie. Malował głównie portrety oraz nastrojowe pejzaże i sceny rodzajowe.