J. v. G.G. HOFFMANN

944.00

PORTRET ŻOŁNIERZA 125 PUŁKU PIECHOTY (7 Wirtemberskiego), 1886

Olej, płótno; 46,5 x 36 cm

Sygnowany l.d.; g.v. Gg. Hoffmañ.86.

Malarz działał w Stuttgarcie w l. 80-90 XIX w. i malował również pejzaże marynistyczne. Możliwe, że G.G. przy nazwisku to niemiecki skrót od godności nadawanej niektórym duchownym np. kanonikom katedralnym.

Pułk stacjonował w Stuttgarcie. Mimo wcielenia pułków wirtemberskich do armii niemieckiej w 1871 r. zachowały one własny krój mundurów – z dwoma rzędami guzików do 1892 r. W latach 1871-1888 r. na pagonach był numer pułku. W 1888 pułk został nazwany imieniem Cesarza Fryderyka, Króla Prus, a numer na pagonach został zastąpiony monogramem FR z koroną.